Wielka akcja łódzkich klubów sportowych na rzecz małej Ady

Premierowe kluby sportowe z Łodzi podjęły decyzję o udzieleniu wsparcia dla małej Ady Fryczak. Ada jest małą dziewczynką, która przyszła na świat z ciężką wadą serca. Jej szansa na ozdrowienie istnieje, jednak koszt operacji, która to umożliwi, wynosi aż 11 milionów złotych.

W akcję zbierania funduszy na rzecz Ady zaangażowały się znane łódzkie kluby piłkarskie, takie jak ŁKS Łódź oraz RTS Widzew. Wsparcia udzieliły także kluby siatkarskie – Grot Budowlani Łódź i ŁKS Commercecon Łódź. Podczas meczów tych drużyn, wolontariusze z puszkami będą zbierać datki na operację Ady. Prezes Widzewa Łódź, Michał Rydz, ofiarował na licytację koszulkę Marka Hanouska, zawodnika jego klubu, sygnowaną autografem piłkarza.

Ada Fryczak to dziewczynka pełna radości życia i chęci poznawania świata. Cierpi jednak na skomplikowaną formę Tetralogii Fallota, która objawia się kompletnym zrostem pnia płucnego. Serce Ady nie jest połączone z jej płucami, a dziewczynka żyje dzięki bocznym naczyniom krwionośnym, które łączą aortę z płucami. Każdy wdech Ady obciąża jej płuca i wpływa na nie negatywnie.

Rodzice Ady gromadzą fundusze na operację, która ma szansę zostać przeprowadzona w klinice Stanford, zlokalizowanej w Stanach Zjednoczonych. Operacja ta daje nadzieję na to, że Ada będzie mogła rozwijać się tak jak inne dzieci. Koszt tej operacji jest jednak tak duży, że rodzina nie jest w stanie go pokryć samodzielnie. Rodzice Ady apelują o wsparcie – mówi Aleksandra Fryczak, matka Ady.

Jak na razie, rodzinie udało się zebrać 1,5 miliona złotych.