Wycofana żywność ze sklepów przez GIS. Te produkty mogą zaszkodzić!

Bakterie, pleśń, a nawet szkło. To wszystko może znajdować się w wycofanej przez GIS żywności. Na co dzień nie zastanawiamy się, ufamy, że jeżeli coś trafiło na sklepową półkę, to zostało dokładnie przygotowane i przebadane. Okazuje się, że nie do końca. Główny Inspektor Sanitarny wydał pilną decyzję o wycofaniu wielu produktów spożywczych, ponieważ są wysoce niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

Niebezpieczne produkty

Oświadczenia w związku z kontrolami Głównego Inspektora Sanitarnego mają charakter publiczny. Wszystko po to, aby zminimalizować skutków zdarzeń niekorzystnych, wpływających na życie obywateli. GIS wydał oświadczenie, w którym znajdziemy listę szkodliwych produktów. Ich spożycie w najlepszej sytuacji doprowadzi do zatrucia pokarmowego, a w najgorszej… lepiej nie mówić. Produkty, których należy unikać:

  • Lewiatan, Buraczki, wiórki- martwe szkodniki w partii produkt pod nazwą Buraczki wiórki Lewiatan 290g, oraz szkło i pleśń,
  • Odyssee, Łosoś wędzony na zimno sałatkowy-bakteria Listeria monocytogenes, prowadzących do choroby zwanej listerozą, numer partii 0909/1,
  • Mięso z Indyka na kotlety, Morliny- obecność Samonelli, numer partii 2261003002,
  • Filety Śledziowe à la matias, PANIX- bakteria Listeria, nr partii 012320/165.

To tylko niektóre z ponad 50 produktów, pełną listę znajdą Państwo na stronie GIS. Na liście są również jajka, rukola, a nawet talerz zawierający ołów.

Ból brzucha, alergia, śmierć

Sprawa jest poważna, ponieważ substancje, bakterie, czy pierwiastki stwierdzone przez GIS w żywności mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń układu pokarmowego, alergii, a nawet śmierci konsumenta. Warto regularnie sprawdzać stronę internetową Głównego Inspektora Sanitarnego, ponieważ regularnie są przeprowadzane kontrole, a ich wynik podawany jest do publicznej wiadomości, wraz ze spisem szkodliwych produktów. Produkty te mogą również nie spełniać norm, w takim rozumieniu, że dane substancje dopuszczone w składzie produktu, znacząco przekraczają ustaloną ilość.