Wyjątkowe wydarzenia dla mieszkańców Łodzi w Bibliotece Miejskiej w dniach 22-27 kwietnia

Od 22 do 27 kwietnia, Biblioteka Miejska w Łodzi organizuje szereg bezpłatnych i interesujących spotkań przeznaczonych dla łodzian w każdym wieku. Więcej informacji o tym, co będzie się działo w nadchodzącym tygodniu, można znaleźć poniżej.

W poniedziałek, 22 kwietnia o godzinie 16:30, Biblioteka SŁÓWKA na ulicy Boya-Żeleńskiego 15, upamiętnia Dzień Ziemi poprzez zaproszenie miłośników ogrodnictwa do wspólnego porządkowania ogródka bibliotecznego i przygotowywania go do sezonu letniego. Chętni mogą przynieść ze sobą łopatki, grabie, sadzonki i nasiona. Zapisy są obowiązkowe pod numerem telefonu: 571 553 015.

Następnie, we wtorek, 23 kwietnia o godz. 17:30, Biblioteka FERMENT na ulicy Wróblewskiego 67 prowadzi warsztaty o nazwie „Minikręgi naprawcze”, mające na celu pomożenie uczestnikom w radzeniu sobie z konfliktami i poprawie relacji międzyludzkich. Zapisy są obowiązkowe pod numerem telefonu: 571 553 035.

W środę, 24 kwietnia, o godzinie 17:00 Biblioteka ODYSEJA na ulicy Wschodniej 42 organizuje spotkanie z Anną Bobrowicz, autorką książek dla dzieci, które poruszają tematy ekologii, Ziemi i miłości do zwierząt. Warsztaty „Coś z niczego” mają na celu pobudzenie wyobraźni uczestników i pokazanie, jak niewykorzystane przedmioty mogą otrzymać nowe zastosowanie. Zapisy są obowiązkowe pod numerem telefonu: 577 470 040.

Kolejna atrakcja odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia o godz. 18:00 w Bibliotece SECESJA na ulicy Zachodniej 76. Podczas pierwszego spotkania z cyklu „Czwartki z rzemiosłem”, Dorota Dekiert poprowadzi warsztaty poświęcone projektowaniu kimon. Po krótkiej prezentacji, uczestnicy będą mieli okazję stworzyć swoje własne kreacje, korzystając z tradycyjnych wzorów. Zapisy są obowiązkowe pod numerem telefonu: 571 553 004.

W piątek, 26 kwietnia o godzinie 17:00, Biblioteka BLISKA na ulicy Ketlinga 21 zaprasza na niecodzienny koncert relaksacyjny na misach i gongach. Ten nietypowy sposób na relaks może pomóc w przezwyciężeniu stresu nie tylko na poziomie fizycznym. Wejście jest bezpłatne.

Na koniec tygodnia, w sobotę 27 kwietnia o godzinie 16:00, Biblioteka GDAŃSKA na ulicy Gdańskiej 8 organizuje kolejne spotkanie z cyklu „Teatr pod Żaglami”, przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Podczas zajęć, uczestnicy będą pracować nad tekstami polskich poetów dziecięcych, rozwijając swoje umiejętności aktorskie oraz poznając tajniki charakteryzacji. Zajęcia kończą się premierowym pokazem podczas Dnia Dziecka. Zapisy są obowiązkowe pod numerem telefonu: 574 407 032.