Wzruszająca inicjatywa małych mieszkańców Łęczycy: przedszkolaki nagrywają kolędy na rzecz schroniska dla zwierząt

Urocza akcja narodziła się w serduszkach najmłodszych mieszkańców Łęczycy, którzy postanowili nagrać płytę z tradycyjnymi polskimi kolędami. Dochód uzyskany ze sprzedaży albumu zostanie przeznaczony na wsparcie leczenia bezdomnych czworonogów.

Niewinne głosy łęczyckich przedszkolaków słychać w Domu Kultury w Łęczycy, gdzie odbywają się nagrania. Autorem tej szlachetnej inicjatywy jest Andrzej Malinowski.

– Pan Andrzej, poruszony trudnościami, z jakimi boryka się społeczność miłośników zwierząt, podjął się realizacji tego charytatywnego projektu. Odebrałam telefon, a w nim propozycja pomocy w finansowaniu naszych działań na rzecz zwierząt. (…) Wspólnie z maluchami z przedszkoli w Łęczycy rozpoczęliśmy prace nad albumem z kolędami. To będzie doskonały prezent świąteczny dla wszystkich dziadków i babć. Ich wigilijny wieczór stanie się jeszcze przyjemniejszy dzięki pełnym entuzjazmu wykonaniom kolęd – wyznała Agnieszka Gierowska, zarządzająca grupą „Zwierzoluby” Łęczyca.

CD z kolędami będzie dostępny do zakupu podczas specjalnej gali kolędniczej z udziałem przedszkolaków. Wydarzenie to odbędzie się 12 grudnia o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Łęczycy. Koszt biletu wynosić będzie symboliczne dwa złote, natomiast ceny płyt startują od 25 złotych (istnieje możliwość zapłacenia więcej). Zebrane w ten sposób fundusze będą wykorzystane na terapie bezdomnych, opuszczonych stworzeń.

W tę pozytywną inicjatywę zaangażowały się także wszystkie placówki edukacyjne w Łęczycy, zarówno szkoły podstawowe jak i ponadpodstawowe. Uczniowie młodszych klas będą odpowiedzialni za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla gości. W projektowaniu okładki płyty aktywnie pomogą uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łęczycy (ul. Ozorkowskie Przedmieście), a oprawą płyt zajmą się studenci ZS im. J Grodzkiej w Łęczycy. Tymczasem I LO w Łęczycy będzie odpowiedzialne za przygotowanie niespodzianek dla uczestniczących w akcji dzieci. Sponsorem tych upominków będzie firma transportowa Wizet Transport Łęczyca.