Z taką trawą nie ma żadnych ograniczeń

Technologia sztucznej trawy rozwinęła się tak bardzo w ciągu ostatnich dwóch dekad, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z zawiłości projektowania trawy. W przeszłości istniały ograniczone opcje, które nie zawsze dobrze wypadały w porównaniu z naturalnymi trawami i pozostawiały wiele do życzenia. Jednak dzisiejsza syntetyczna murawa przeszła daleką drogę i może zaoferować naturalny, cieszący wzrok efekt.

Dopasowanie rodzaju trawy z rolki do miejsca przeznaczenia

Układanie sztucznej trawy w środowisku mieszkalnym, komercyjnym, instytucjonalnym lub rekreacyjnym, warto poprzedzić odpowiednim doborem wysokości runa i gęstości trawy. Gęstość runa odnosi się do liczby włókien, które są przyszyte do podłoża trawy z rolki i tego, jak blisko siebie są upakowane. Im więcej włókien, tym wyższa gęstość. Ponadto trawnik od dystrybutora sztucznej trawy jest dostępny w różnych wysokościach runa. Krótsze trawy mają około 16-27mm, średnie około 30-37mm, a te z dłuższymi włóknami 40mm i więcej.

Na obiekty sportowe lub miejsca o dużym natężeniu ruchu poleca się niższą murawę, która wyróżnia się dużą wytrzymałością i idealnie sprawdzi się jako podłoże na siłowni, np. model Active 10mm na stronie trawa-krajobrazowa.pl. Szukając trawy do ogrodu warto natomiast postawić na wysoką i gęstą trawę stanowiącą efektowną dekorację i zapewniającą miękkość pod stopami podczas porannej kawy.

Trawy o średniej wysokości znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach. Można je spotkać w hotelowych lobby, sklepach meblowych czy pokojach socjalnych w biurach.

Układanie sztucznej trawy na balkonie

Układanie sztucznej trawy na balkonie jest podobne do układania trawy na naturalnym podłożu. Główna różnica polega na tym, że nie musimy wykonywać żadnych prac ziemnych, ale montaż produktu końcowego jest zasadniczo taki sam. W miarę możliwości używamy taśmy łączącej, gdy łączymy trawę, ponieważ chcemy nałożyć jak najmniej kleju na balkon. Aby zabezpieczyć trawę na miejscu, użyjemy kleju tylko na obwodzie obszaru, upewniając się, że zostawimy szczeliny w rowkach do drenażu. Dokładamy również szczególnej staranności, aby przymocować trawę wokół wejść, aby zapobiec niebezpieczeństwu potknięcia. Warto też pamiętać, żeby kłaść pasma trawy w jednakowym kierunku ułożenia włókien, aby uzyskać jednolity odcień. Dystrybutor sztucznej trawy zapewnia, że instalacja trawy z rolki nie potrwa dłużej niż kilka godzin i nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani umiejętności.

Korzyści z posiadania sztucznego trawnika

Niewymagający w pielęgnacji sztuczny trawnik oznacza pożegnanie się z hałaśliwymi kosiarkami i innym rodzajem sprzętu do trawników. Jest wyjątkowo łatwy w utrzymaniu, bo nie wymaga też podlewania ani nawożenia. Może być konieczne od czasu do czasu spryskiwanie go wodą, aby usunąć kurz i zanieczyszczenia, jednak to sporadyczne działanie w przeciwieństwie do konieczności regularnego podlewania naturalnego trawnika litrami wody. Trawa z rolki będzie soczyście zielona, ​​bujna i zdrowa bez pielęgnacji! Ponadto dystrybutor sztucznej trawy podkreśla jej uniwersalny charakter, dzięki któremu może zostać zainstalowana dosłownie wszędzie: w miejscach silnie nasłonecznionych, bardzo zacienionych, na dachach, balkonach, tarasach czy w trudno dostępnych miejscach o nieregularnych kształtach. Trawa z rolki pozwala również ograniczyć wydatki na wodę, prąd i środki do nawożenia, które są niezbędne przy naturalnej murawie.

Niezwykle cenną właściwością trawy z rolki jest możliwość dobrania jej do swoich potrzeb i otoczenia. Na stronie dystrybutora sztucznej trawy znajdziemy propozycje w różnych wariantach kolorystycznych, w których możemy dopasować miękkość, wysokość i sprężystość do swoich potrzeb. Nie warto zwlekać – już dziś można mieć piękny, zielony trawnik na cały rok!