Zamknięcie kluczowego skrzyżowania w Łodzi wpłynie na ruch drogowy i trasy autobusów MPK

Kluczowe miejsce przecięcia dróg w łódzkim Karolewie, które odgrywa istotną rolę w lokalnym ruchu, zostanie na okres około miesiąca zamknięte. To oznacza konieczność dostosowania się do nowych warunków dla kierowców z Polesia oraz pasażerów korzystających z usług komunikacji miejskiej MPK Łódź, którzy będą musieli poruszać się zmienionymi trasami.

Przez ten czas kierowcy będą musieli uporać się z utrudnieniami na Karolewie, gdzie drogowcy pracujący nad wymianą nawierzchni ulicy Maratońskiej przystąpią do kolejnego etapu swojej pracy. Jak informuje rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, remont ulicy Maratońskiej obejmuje odcinek od dworca Łódź Kaliska do ul. Waltera-Janke. Połowa jezdni prowadzącej w stronę dworca jest już gotowa. Obecnie trwają prace przy drugiej połowie, natomiast od 20 lutego rozpoczną się prace na skrzyżowaniu z ulicą Wróblewskiego. Wymiana nawierzchni potrwa mniej więcej miesiąc.

W praktyce, dla kierowców oznacza to zakaz wjazdu na ulicę Wróblewskiego od strony Bratysławskiej. Objazd zostanie zorganizowany przez aleję Bandurskiego, ulicę Wileńską i dalej Maratońską. „Podczas tego okresu zamknięty będzie wlot ulicy Wróblewskiego od strony osiedla (jadąc od ulicy Bratysławskiej). Mieszkańcy osiedla będą musieli kierować się do ulicy Bandurskiego lub poprzez ulicę Wileńską dojechać do ulicy Maratońskiej”, dodaje rzecznik.

Kolejny etap prac przy ulicy Maratońskiej wiąże się również ze zmianami tras autobusów miejskich MPK Łódź. Jak informuje MPK Łódź, „w związku z rozpoczęciem prac na skrzyżowaniu Maratońska – Wróblewskiego od dnia 20 lutego 2024 r. zmianie ulegnie trasa linii 65B”. Autobusy linii 65B będą jeździły objazdem w kierunku krańcówki Radogoszcz Wschód. Trasa objazdu prowadzi z ulicy Maczka przez Pienistą, Obywatelską, Maratońską i dalej bez zmian aleją Bandurskiego. Na czas trwania remontu dla pasażerów zostanie uruchomiony przystanek Maratońska – Waltera Janke (na żądanie).