Zdemaskowana łódzka fabryka sterydów

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Łodzi, wskazali miejsce produkcji sterydów na terenie województwa łódzkiego. W ramach współpracy z Prokuraturą Krajową oraz Polską Agencją Antydopingową POLADA, funkcjonariusze doprowadzili do zamknięcia nielegalnej działalności związanej z produkcją anabolików. W czasie realizacji akcji, służbom udało się przejąć 6 różnych maszyn, które były wykorzystywane w produkcji. Urządzenia te, wśród których znalazły się między innymi dwie tabletarki i trzy wirówki, były warte razem około 200 tysięcy złotych.

Podczas przeszukań, policja zamknęła również trzy magazyny. Miejsca te były pełne nielegalnych substancji anabolicznych – szacuje się, że było ich tam około 300 tysięcy. Całość zabezpieczonego towaru jest wyceniana na blisko 3,9 miliona złotych.

W wyniku operacji zatrzymano łącznie dziewięć osób. Wszystkim postawiono łącznie dziewiętnaście zarzutów. Oskarżenia obejmują udział i kierowanie zorganizowanym zespołem przestępczym oraz pranie brudnych pieniędzy. Za takie działania, zgodnie z obowiązującym prawem, grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.