Zjedli muchomora, ponieważ chcieli się odurzyć. Trafili na OIOM

Do szpitala w Łodzi trafiła trójka pacjentów, która zatruła się muchomorem czerwonym. W ostatnim czasie niestety coraz więcej osób próbuje spożyć tego trującego grzyba, aby się odurzyć. Taki trend można zauważyć w różnych miejscach w internecie. Oczywiście spożycie tego trującego muchomora czerwonego zagraża zdrowiu i życiu.

Trafili do Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi

Trzy osoby, które spożyły muchomora czerwonego trafiły na oddział toksykologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Łodzi. Pacjenci musieli być hospitalizowani po tym, gdy spożyli celowo muchomora czerwonego. Dlaczego go spożyli? Celem spożycia według lekarzy z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Medycznego było odurzenie się grzybami. Niestety, ale próba odurzenia się grzybami skończyła się po prostu zatruciem organizmu.

Sezon grzybobrania rozpoczął się na dobre

Polskie lasy w okresie grzybobrania zawsze są przepełnione grzybiarzami. W ostatnim czasie również rozpoczął się tegoroczny okres grzybobrania. Z tego względu pamiętajmy, aby zbierać jedynie te grzyby, których jesteśmy pewni w stu procentach. Jeśli mamy tylko najmniejsze wątpliwości co do tego, czy dany grzyb jest jadalny czy też nie, to koniecznie nie powinniśmy go spożywać. W przeciwnym wypadku może on zagrozić naszemu zdrowiu i życiu.