Zmarła 84-letnia kobieta potrącona na pasach przez karetkę pogotowia

We wtorek, dnia 18 października na ulicy Tatrzańskiej w Łodzi doszło do potrącenia 84-letniej kobiety. Kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych przez karetkę pogotowia. Kobiecie od razu udzielono pierwszej pomocy, niestety wskutek odniesionych obrażeń kobieta zmarła w szpitalu. Na ten moment nie są znane dokładne okoliczności wypadku.

Kierowca pogotowia ratunkowego potrącił kobietę

Kobieta została potrącona przez 30-letniego kierowcę karetki pogotowia. Ambulans w tym momencie pędził akurat do zawiadomienia związanego z 1-letnim chłopcem. Niestety podczas jazdy ulicą Tatrzańską w kierunku ulicy Przybyszewskiego doszło do potrącenia 84-letniej kobiety. Funkcjonariusze policji ustalili, że na przejściu dla pieszych kobieta pojawiła się w momencie, gdy wyszła zza stojącego autobusu MPK. Na miejscu załoga karetki od razu udzieliła pomocy, lecz niestety kobieta zmarła w szpitalu.

Do zdarzenia na drodze z udziałem karetki pogotowia doszło ostatnimi czasy również na północy Polski – więcej informacji na portalu regionalnym https://elebork.pl/.

Policja wyjaśnia dokładnie okoliczności zdarzenia

Na ten moment nie znamy wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Na miejscu od razu zostały wykonane oględziny miejsca wypadku. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, a także przesłuchali świadków, którzy widzieli całe zdarzenie. Policjanci przebadali także kierowcę ambulansu na zawartość alkoholu w organizmie. 30-letni kierowca karetki pogotowia był trzeźwy. Obecnie sprawą zajmują się policjanci Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wraz z prokuraturą. W najbliższym czasie powinniśmy poznać więcej szczegółów w tej sprawie.