Zmiana oblicza historycznej fabryki na ulicy Sienkiewicza 61A

Unikalna w łódzkim krajobrazie fabryka, mieszcząca się przy ulicy Sienkiewicza numer 61A, jest znana ze swojej nietypowej tynkowanej elewacji, która odróżnia ją od większości ceglanych budynków przemysłowych w mieście. Jednak obecnie towarzyszy jej intensywna transformacja, dzięki której powróci do swojej pierwotnej postaci. W rezultacie tego procesu, wnętrze budynku zostanie przekształcone w funkcjonalne pomieszczenia biurowe i użytkowe.

Drobne fragmenty historii miasta ukryte w zabytkowych murach budynków przy ulicy Sienkiewicza 61A są obecnie poddane gruntownej renowacji. Zmienia się praktycznie wszystko, począwszy od fundamentów, a skończywszy na dachu. Obiekty będą wyposażone w nowe instalacje, stropy, drzwi i okna. Planowany jest także podwyższenie poddasza oraz rozbudowa budynków, co pozwoli na zwiększenie ich powierzchni użytkowej.

Przy tworzeniu nowych przestrzeni szczególną uwagę poświęcono dostosowaniu ich do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym celu zdecydowano o likwidacji wszelkich nieporęcznych progów, zainstalowaniu przestronnych wind oraz łazienek. Dodatkowo, w wyniku rozbiórki części parteru, powstanie pasaż, który stworzy nową trasę spacerową, prowadzącą od ulicy Nawrot do ulic Tuwima i Piotrkowskiej.