Zmiana trasy tramwaju 41 z powodu remontu jednej z ulic w Łodzi

Z dniem 15 kwietnia zaszły pewne modyfikacje w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Pabianicach, które dotyczą mieszkańców korzystających z tramwajowej linii 41. Zmiany te wynikają z prowadzonych prac remontowych na torowisku ulicy Pabianickiej w Łodzi.

Łódzkie MPK poinformowało o skróceniu trasy linii 41 do pętli Chocianowice-Ikea na około tydzień od poniedziałku 15 kwietnia. Jest to spowodowane rozpoczęciem prac torowych na ul.Pabianickiej, przy skrzyżowaniu z ulicą Ciasną. W praktyce oznacza to, że tramwaje z Pabianic dotrą tylko do Ikei, skąd pasażerowie będą musieli skorzystać z komunikacji zastępczej w celu kontynuacji podróży.

Na trasie Chocianowice-Ikea do pl. Niepodległości przez okres czasu remontu będzie kursować autobus zastępczy oznaczony numerem Z11 – podało MPK. Autobusy mają pojawiać się na przystankach co 15 minut. Tym samym, od 15 kwietnia trasa linii 41 przebiega następująco: Wiejska – Łaska – Zamkowa – Warszawska – Łódzka – Pabianicka – Łódź Chocianowice-Ikea, a linia zastępcza Z11 prowadzi od Ikei, Pabianicką do pl. Niepodległości.

Warto dodać, że taka sama modyfikacja dotyczy także trasy tramwajowej linii 11, która z Helenówka dociera teraz do pl. Niepodległości.

Wspomniane prace remontowe na ulicy Pabianickiej mogą również utrudnić poruszanie się kierowcom. W rejonie ulicy Ciasnej pojawiło się bowiem zajęcie jednego pasa ruchu na lewej stronie jezdni. Pomimo to, uciążliwości dla kierujących powinny być minimalne, gdyż ulica Pabianicka pozostaje ciągle przejezdna. Podobne utrudnienia miały miejsce w 2019 roku, kiedy przeprowadzano remont wiaduktu pomiędzy ulicami Chocianowicką a Odrzańską, który spowodował zawieszenie ruchu tramwajów przez cztery dni.